Rapid, învinsă de Zicu la Arad

Rapidul a pierdut toate punctele puse în joc în partida de la Arad, deşi continuă parcursul european. Din păcate, balanţa s-a dezechilibrat relativ repede. În minutul 15, Zicu primeşte cartonaşul roşu pentru un cot aplicat în figura lui Mara, iar giuleştenii răman în 10 oameni. Pană la pauză, echipa lui Răzvan Lucescu a reuşit să păstreze tabela neschimbată, însă puţin după reluare , arădenii au reuşit să puncteze. Iulian Ştefan a înscris în minutul 52, dintr-o centrare aruncată în faţă, în careul mic, după o recuperare. Echipa lui Marius Lăcătuş are prima şansă, deşi bucureştenii nu renunţă la luptă. Şi, în minutul 73, Hidişan este eliminat. Egalitate numerică. Dar Rapidul nu a reuşit să egaleze. Deşi a avut o ocazie imensă în ultimele minute de joc. În celălalt meci al etapei, Jiul a reglat repede conturile cu Poli Iaşi. La pauză era 2-0, după numai 14 minute de joc. Deschiderea scorului s-a petrecut în minutul 4, cand Vrăjitoarea a înscris din 5 metri, după un balon respins în faţă de portarul moldovean. Apoi, în minutul 14, Constantinescu a şutat din 20 de metri şi a mărit diferenţa. După reluare, Dulcea trage de pe partea stangă, din lateral, majorand diferenţa la 3-0. Poli a redus din diferenţă, prin Onofraş, cu 20 de minute înainte de final. Dar, în minutul 87, Bordeanu vede cartonaşul roşu, şi oaspeţii răman în 10 oameni. Meciul se termină 3-1.