Rapid invinsa de Poli Timisoara

Rapid a pierdut, aseara, pe teren propriu, partida din etapa a 22 impotriva Politehnicii Timisoara, cu scorul de 0-1. Acesta este cel de-al doilea esec, pe teren propriu, al giulestenilor de la reluarea campionatului, dupa infrangerea cu Universitatea Cluj . In minutul 10, centralul Balaj a dictat lovitura libera indirecta din afara careului pentru gazde, dar sutul lui Ionut Stancu a trecut mult peste. Zece minute mai tarziu, Daniel Pancu si-a incercat norocul, dar mingea trimisa din afara careului a ocolit de putin sptiul portii aparate de Popa. Gol contestat Golul timisorenilor a fost marcat in minutul 36 de Arman Karamyan, dintr-o centrare a lui Valentin Badoi. Rapidistii au protestat la faza golului, pentru ca balonul centrat de pe partea dreapta de Badoi depasise cu toata circumferinta linia de fund. Dupa pauza, timisorenii au fost la un pas de a da lovitura de gratie insa, scapat singur cu Dani Coman , Gigel Bucur nu a putut introduce mingea in poarta. In minutul 62, Rapidul a fost cel care a trecut pe langa gol: angajat perfect in careu de Daniel Pancu, Vasile Maftei nu a putut introduce mingea in poarta, desi pozitia era excelenta. In urma acestui rezultat Rapid s-a distantat la 8 puncte in spatele liderului, CFR Cluj si este la egalitate de puncte cu Steaua, 44 de puncte. Rednic, nemultumit de atitudinea suporterilor La finalul partidei antrenorul giulestenilor, Mircea Rednic s-a declarat foarte nemultumit de atitudinea suporterilor, care ar fi trebuit sa isi sustina favoritii. "M-am uitat la ceas si mai erau 20 de minute cand suporterii au inceput sa scandeze demisia! Indiferent ce ai cu antrenorul, nu este posibil sa nu iti sustii jucatorii. Nu imi este usor, dar nu cedez la presiunea publicului, nu demisionez", a declarat Mircea Rednic. Etapa viitoare Rapid joaca in deplasare la Universitatea Craiova, urmand ca peste doua etape sa intalneasca Steaua in Giulesti, in derby-ul pentru locul doi. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro