Rapid - Gloria Bistrita 2-2

Rapidul a pierdut primele puncte in aceasta editie de campionat terminand la egalitate, scor 2-2, meciul disputat pe teren propriu contra Gloriei Bistrita. Meciul a inceput cu un moment de reculegere pentru Florian Pittis . Rapid a preluat conducerea in minutul 26, cand Buga a finalizat excelent din centrul careului, dupa o centrare a lui Emil Dica. Bistritenii au revenit de la cabine mai indrazneti si, in minutul 54, Cosmin Tilinca a marcat impingand in plasa un balon respins cu greutate de Coman. Jucatorii rapidisti au acuzat socul si au rarit atacurile spre poarta lui Tatarusanu . Jucatorii Rapidului s-au linistit, au pus din nou presiune pe echipa lui Sabau, iar cu un sfert de ora inainte de final a venit si golul izbavitor. Buga l-a gasit nemarcat in careu pe Mazilu, care l-a invins pe portarul Gloriei. Oaspetii nu au depus armele si au reusit egalarea prin Cristi Coroian, care a marcat in minutul 90, din voleu, de la 16 metri. Rapid: Coman – Sapunaru , Maftei, M. Constantin, Bozovic – St. Grigorie (R. Stancu ‘59), C. Lazar (N. Grigore ‘67), E. Dica – Mazilu, Buga, Cesinha (Burdujan ‘63). Gloria Bistrita: Tatarusanu – Frasinescu, Toma, Abrudan, Sepsi – Ragipovic, Nalati (F. Bad ‘78), Dumitra (Simao ‘86), R. Dobre (Turcu ‘30) – Coroian, Tilinca. Afla care sunt cele mai importante stiri ale zilei intr-una dintre cele mai bune selectii de informatii. Aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale al Acasa.ro