Radu Stefan, cu noroc pentru Lazio

Fundasul ex-dinamovist a debutat aseara pentru echipa romana, care a invins Fiorentina in deplasare, scor 2-1, in returul sferturilor de finala din Cupa Italiei si s-a calificat in semifinalele competitiei (in tur, tot Lazio s-a impus, scor 2-1). La primul examen in Italia, Stefan Radu a jucat 90 de minute si l-a avut adversar de lux pe marele Vieri. Fara Mutu, tinut pe banca de rezerve tot meciul, Fiorentina a deschis scorul in minutul 16 prin Semioli, insa sarbul Kolarov a egalat cu zece minute inaintea pauzei. In penultimul act, Lazio va juca cu invingatoarea din dubla Inter – Juve, al carui retur s-a disputat aseara, dupa inchiderea editiei. A doua semifinala le are ca protagoniste pe AS Roma si Catania . Turul semifinalelor este programat pe 16 aprilie, iar returul pe 7 mai. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro Trimite o felicitare animata de Ziua Indragostitilor