Polo: Romania - Olanda 8-8

Naţionala de polo a Romaniei a remizat, duminică, în meciul cu Olanda, scor 8-8, în a treia partidă a grupei A de la Campionatului European de la Belgrad . Dacă în prima repriză, poloiştii romani au avut o evoluţie bună, reuşind să caştige cu 4-2, în cea de-a doua repriză a fost tocmai invers, fiind randul olandezilor să caştige repriza cu scorul de 4-2. Ultimele două reprize s-au încheiat la egalitate , 1-1, şi, după trei meciuri disputate în grupa A , Romania ocupă locul trei , cu patru puncte, devansată fiind de Serbia şi Spania, ambele cu cate şase. Luni, de la ora 12.30, Romania va întalni Slovacia , iar marţi, de la ora 21.15, liderul grupei A, Serbia.