Panathinaikos Atena - Hapoel Tel-Aviv 2-0

În a doua partidă a grupei G, din care face parte şi Rapid Bucureşti, grecii de la Panathinaikos Atena au învins, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, formaţia Hapoel Tel -Aviv şi s-au instalat pe primul loc al grupei, profitand de faptul că Rapid şi PSG au remizat, 0-0, în cealaltă partidă disputată joi. După o primă repriză încheiată nedecis, 0-0, grecii au trecut repede în avantaj, graţie autogolului din minutul 47, semnat de Chen. Bucuria finală a fost adusă în minutul 64 de Romero, care a marcat pentru 2-0, risipind astfel orice fel de emoţie de final. Au evoluat echipele: Panathinaikos: 12. Ebede - 3. Antonsson (25. Igor Biscan '49), 5. Morris, 19. Serici, 24. Vintra - 9. Romero, 15. Andrici, 27. Ivanschitz, 23. Victor (20. Leontiou '60) - 11.Papadopoulos (26. Mantzios '73), 14. Salpigidis; Hapoel- Tel Aviv : 1. Elimelech - 3. Chen, 4. Haliva, 20. Antebi, 26. Paez - 7. Degu (19. De Bruno '59), 8. Abukasis, 10. Badir, 14. Vermouth (24. Ogbonna '68) - 15. Toema (27. Jolic '80), 11. Barda.