Olanda: De Graafschap - Ajax 1-8

Anuntat ca a fost inlocuit cu in atacul nationalei, Huntelaar s-a razbunat si a dat patru goluri pentru Ajax , care a reusit scorul zilei in Europa, 8-1 cu De Graafschap. Lasat acasa de selectionerul Marco Van Basten pentru amicalul de miercuri cu Elvetia, a facut senzatie. Ajax a condus la pauza cu 2-0, cu golurile marcate de Huntelaar si Suarez. In repriza a doua, oamenii lui Henk Ten Cate au reusit sa duca scorul la 6-0 in doar 15 minute. Omul meciului, Huntelaar, a inchis conturile cu inca doua reusite pe finalul meciului. De Graafschap este client mai vechi al celor de la Ajax. In ultimele zece jocuri directe, Ajax a inscris nu mai putin de 36 de goluri in poarta echipei De Graafschap. Afla care sunt cele mai importante stiri ale zilei intr-una dintre cele mai bune selectii de informatii. Aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale al Acasa.ro