Ogararu, lider in Olanda

Ajax Amsterdam, cu proaspat convocatul la Nationala, Ogararu , integralist, a trecut cu 6-1 de VVV-Venlo, intr-un meci din campionatul Olandei. Pentru Ajax au marcat Luque, de doua ori, in minutele 16 si 19, Maduro ‘27, Rommedahl ‘32, Delorge ‘77 si Huntelaar ‘89. Revenirea echipei lui Ogararu a venit dupa ce oaspetii deschisesera scorul in minutul 4, prin Soltani. Nicolae Mitea a lipsit si in acest meci, fiind nerefacut dupa operatia la glezna. Intr-un alt meci din campionatul Olandei, formatia FC Utrecht , cu mijlocasul Lucian Sanmartean integralist, a fost invinsa, pe teren propriu, cu scorul de 4-2, de Vitesse Arnhem. Dupa sase etape, Ajax este lider in Olanda, cu 16 puncte. Pe locul doi se afla Feyenoord Rotterdam , cu 15 puncte, urmata de campioana PSV Eindhoven, cu 14 puncte. FC Utrecht ocupa locul 10 in clasament, cu 8 puncte. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro