Oficialii din Ghencea sunt în război cu mass-media

Steaua s-a ascuns de camerele de televiziune pentru amicalul cu olandezii de la NAC Breda, caştigat cu 2-1. Supăraţi pe presa din Romania care a dezvăluit că portarul Carlos bea în cantonament , oficialii din Ghencea au interzis filmarea ultimul amical din turneul olandez şi le-au cerut jucătorilor să nu dea declaraţii reprezentanţilor mass-media. După un 0-0 surprinzător cu Zwarte Leeuw, o echipă din liga a treia belgiană, Steaua a învins cu 2-1 pe NAC Breda în această seară, în ultimul amical din turneul de pregătire olandez. Golurile echipei lui Cosmin Olăroiu au fost marcate în prima repriză de Dică şi Victoraş Iacob, pentru olandezi înscriind Van Botel în minutul 73. Aflaţi în silenzio stampa după ce presa a scris că portarul portughez Carlos s-a îmbătat în cantonament, oficialii de la Steaua au decis să nu permită operatorilor TV să filmeze meciul şi au interzis jucătorilor orice discuţie cu reprezentanţii mass-media. Steaua se va întoarce în ţară maine la pranz, iar sambătă va întalni pe Rapid în Supercupa Romaniei .