#serbia #fotbal #meci

Nationala, ingenuncheata de sarbi, cu un scor de 5-0

Echipa nationala a Romaniei a suferit o infrangere rusinoasa in fata Serbiei, sambata, la Belgrad , scor 5-0, rezultat in urma caruia reprezentativa sarbilor si-a asigurat prezenta la Campionatul Mondial din 2010.

Al 41-lea meci al nationalei Romaniei in fata Serbiei incepe cu atacul sarbilor, care ne iau tare din prima. In prima repriza Romania a incercat sa se apere mai mult decat sa atace. Tricolorii au avut doua lovituri libere si o sansa pe care a ratat-o Cristea in ultimele minute din repriza intai. In rest ne-am aparat, am avut multe probleme pe flancuri, lui Maftei i-a fost greu sa le tina piept lui Jovanovici si Kolarov.

( citeste continuarea in Realitatea.net )