#echipa nationala #campionat mondial #handbal

Nationala de handbal masculin a Romaniei s-a calificat la CM din 2011

Reprezentativa de handbal masculin a Romaniei s-a calificat la Campionatul Mondial din 2011, dupa ce a invins, sambata, in deplasare, selectionata Rusiei, cu scorul de 37-32 (16-13), in mansa retur a barajului, dupa ce in tur pierduse cu scorul de 28-32, scrie Mediafax.

Echipa antrenata de Vasile Stanga si Nicolae Munteanu a oferit o replica mult mai convingatoare decat in partida tur, de la Bucuresti. Cu alt moral , dar si precizie superioara, tricolorii au dominat prima repriza (6-8, min 16), pentru a avea o diferenta maxima de sase goluri spre pauza (8-14 si 9-15, min. 27).

( citeste continuarea in Romania Libera )