#adrian mutu #mircea luceascu #uefa

Mutu si Boloni eliminati din Cupa UEFA, Lucescu, Cernat si Ghioane merg mai departe

Echipa italiana la care joaca decarul nationalei Romaniei a reusit doar un scor egal - insuficient, in deplasare in fata lui Ajax Amsterdam , 1-1. Sahtiorul lui Lucescu merge mai departe, in timp ce AC Milan a fost scoasa de Werder Bremen . Dinamo Kiev -ul romanilor Cernat si Ghioane a eliminat Valencia.

Fiorentina lui Adrian Mutu a reusit doar un egal joi seara pe terenul lui Ajax Amsterdam si a parasit Cupa UEFA in saisprezecimi , dupa ce pierduse partida tur de acasa cu 1-0. Italienii au trait cateva minute cu iluzia prelungirilor, dupa golul marcat la inceputul celei de-a doua reprize...