#mirel radoi #radoi marcheaza al-hilal #arabia saudita

Mirel Radoi a debutat cu gol pentru Al-Hilal

Fostul stelist, Mirel Radoi , a marcat primul sau gol pentru Al-Hilal in partida de debut impotriva echipei , meci castigat de echipa lui Olaroiu cu 2-0.

Radoi a inceput meciul cu Al Nasr din postura de titular la mijlocul terenului si a marcat in minutul 79. Fostul capitan din Ghencea a preluat o pasa cu pieptul, a patruns in careu si inscris cu un sut la coltul lung. Mirel Radoi a contribuit si la primul gol, marcat in minutul 71, cand a centrat pentru Wilhelmsson care la randul sau l-a servit pe Al Qahtani.

Acesta din urma a preluat in careu si a deschis scorul pentru . In urma victoriei, Al-Hilal isi mentine pozitia secunda a clasamentului cu 40 de puncte in 17 partide.