Meciurile adversarelor din Cupele Europene

Adversarele echipelor romanesti, Dinamo si Rapid,in Cupa UEFA, ELfsborg, respectiv FC Nurnberg au terminat la egalitate meciurile din campionatele interne. Viitoarea adversara a Stelei in grupa H, Arsenal a castigat partida cu Tottenham din campionatul englez. Elfsborg a fost condusa la pauza cu scorul de 0-2 de IFK Goteborg, dar a avut putearea de a reveni prin dubla marcata de Ishizaki. Tot egal s-a terminat si partida dintre FC Nurnberg, adversara Rapidului din Cupa UEFA si Hanover. Nurnberg a fost condusa cu doua goluri la pauza, dar a revenit in partea a doua si a terminat la egalitate, 2-2. Dintre adversarele Stelei, doar Arsenal a jucat sambata in intrecerea interna. Tunarii lui Arsene Wenger au invins cu 3-1 Tottenham prin golurile marcate de Adebayor-cu o dubla si Fabregas. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro