Keşeru marchează, dar Nantes pierde cu 2-5

Nantes a cedat cu 2-5 pe propriul teren în faţa formaţiei Valenciennes, într-un meci disputat sambătă în cadrul etapei a 24-a din Ligue 1 . Claudiu Keşeru a avut din nou o evoluţie foarte bună, însă echipa sa a pierdut categoric în faţa unei contracanditate la evitarea retrogradării. Scorul la pauză a fost 1-0 pentru oaspeţi, în urma golului reuşit de Savidan. Atacantul oaspeţilor a mai înscris de trei ori în repriza secundă în poarta lui Barthez, iar colegul său Dufresne şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor. Introdus pe teren în minutul 65, Claudiu Keşeru a reuşit să înscrie cu un şut de la 30 de metri, în minutul 79. Era în acel moment 1-4, iar Nantes evolua în zece, după eliminarea lui Payet, din minutul 63. La oaspeţi Florin Bratu nu a fost folosit. Nantes ocupă locul 19 în clasament, cu 21 de puncte, după 24 de partide disputate. Valenciennes a urcat pe 15, cu 28 de puncte. Sambătă s-au mai înregistrat următoarele rezultate: Nice – Troyes 3-0 Auxerre – Saint Etienne 1-1 (la gazde, Niculae a fost rezervă) Toulouse – Lille 1-0 Le Mans – Sedan 3-2 Lyon – Lorient 1-0 Rennes – Nancy 1-1 PSG – Monaco 4-2.