Incredibil, Grecia a ajuns in finala lui Euro 2004!

Ieri seara, pe stadionul "Dragao" din Porto , surprinzatoarea Nationala a Greciei a demonstrat ca eliminarea Frantei n-a fost deloc intamplatoare! Dupa un meci in care a jucat foarte organizat, cu multa daruire, reprezentativa antrenata de Otto Rehhagel a oprit-o pe marea favorita a turneului, Cehia, din drumul acesteia spre finala lui Euro 2004 .

La finele celor 90 de minute, scorul a fost egal, 0-0, astfel ca s-a intrat in prelungiri, unde a functionat regula golului de argint . Mult mai proaspeti, grecii au punctat decisiv prin reusita "de aur" a lui Traianos Dellas, in ultimele secunde ale singurei reprize de prelungiri.

Astfel, ultimul meci al lui Euro 2004 este, de fapt, o reeditare a primului de la acest turneu final, Portugalia - Grecia.