Fiorentina, fără Mutu, doar egal la Atalanta

Cu Adrian Mutu suspendat şi Luca Toni pe banca de rezerve, Fiorentina a ratat victoria din deplasarea de la Atalanta, deşi a condus cu 2-0 încă din minutul 30 al partidei. Golurile marcate de Ferreira Reginaldo, în minutul 27, şi starul de tineret al Italiei, Giampaolo Pazzini, în minutul 32, păreau să fie suficiente pentru ca echipa „viola” să obţină cele trei puncte în deplasare, însă Simone Loria a redus din avantaj, în minutul 39, iar Cristiano Doni a stabilit scorul final, 2-2, transformand un penalty în minutul 65 al partidei. Internazionale Milano îşi continuă drumul spre titlu în Serie A, după ce şi-a extins avantajul în fruntea clasamentului la 20 de puncte faţă de cea mai apropiată rivală, AS Roma. Inter a avut nevoie de 56 de minute pentru a sparge gheaţa cu Parma, Maxwell reuşind să deschidă scorul, ca Hernan Crespo să dubleze avantajul cu 20 de minute înainte de final. Cagliari 2 - 0 Messina Chievo 1 - 1 Sampdoria Empoli 4 - 1 Ascoli Livorno 4 - 1 Catania Torino 0 - 0 Palermo Udinese 2 - 4 Lazio