#baschet grecia #fani

Fanii intrerup finala campionatului Greciei la baschet

Fanii rivalelor de moarte olympiakos pireu si Panathinaikos Atena si-au dat in petec si au intrerupt de mai multe ori meciul decisiv al finalei campionatului de baschet.

Panathinaikos avea nevoie de victorie la Pireu, conducand cu 2-1 la general, pentru a deveni din nou campioana. Atenienii s-au impus in cele din urma, insa partida a fost marcata de violentele din tribune.

Partida a inceput cu intarziere din cauza fanilor celor doua formatii si a fost intrerupta pentru 60 de minute la jumatatea sfertului al treilea. Dupa ce oficialii au cerut evacuarea unei parti a publicului, jucatorii de la Panathinaikos au fost bombardati cu diverse obiecte si petarde.

Intalnirea a fost din nou intrerupta cand pe tabela mai era un minut si trei secunde de joc.