#adrian mutu #cristi chivu #stranieri #fotbal #echipa nationala

Doar opt stranieri din 13 au jucat la nationala

Opt din cei 13 stranieri convocati de Victor Piturca pentru meciurile cu Serbia si Austria au evoluat, in ultimele zile, la echipele lor de club.

Maximilian Nicu , convocat in premiera la nationala Romaniei , a fost integralist in partida pe care echipa sa, Hertha Belin, a castigat-o cu 1-0 in fata lui Leverkusen, in etapa a 24-a a campionatului Germaniei. El a contribuit la singurul gol al partidei, marcat de Voronin, in minutul 50.

In Italia, Cristian Chivu si Adrian Mutu au fost titulari in partida dintre Inter Milano si Fiorentina, scor 2-0, din etapa a 28-a. Chivu a evoluat la Inter o repriza...

( citeste continuarea in Romania Libera )