Dinamo si Rapid, umilite de bulgari

Dinamo si Rapid au avut o zi foarte proasta, ieri, ambele echipe pierzand meciurile amicale cu bulgarii de la Litex Lovech, respectiv Levski Sofia. Dinamo a pierdut cel de-al treilea amical din cantonamentul din , in fata celor de la Litex Loveci, scor 2-5. In minutul 25, in urma unui fault mai dur, Adrian Cristea a primit cel de-al doilea cartonas galben si a fost eliminat, dar Cornel Talnar a avut posibilitatea sa il inlocuiasca si l-a trimis in teren pe Vranjkovic. La aceeasi faza, nemultumiti de maniera de arbitraj, oficialii dinamovisti au scos echipa de pe teren. Dupa cateva minute s-au razgandit, dar cand au revenit pe teren brigada de arbitri please. Starea de nervozitate a elevilor lui Talnar si-a lasat insa amprenta asupra jocului, ducand scorul final la 2-5. Golurile dinamovistilor au fost inscrise de Zicu si Danciulescu . Nino Pekarici si Osvaldo Miranda au debutat la Dinamo in acest meci, al doilea pierdut de campioana Romaniei in stagiul din Antalya, dupa cel cu Slaven Belupo (Croatia), scor 0-2. Cu doar o mica parte dintre jucatori conectati la meci, Rapid a ratat sansa de a se impune in fata unei echipe bulgare care nu a aratat nici ea mare lucru. Golurile alb-visiniilor au fost marcate de Emil Dica, in minutul 11, dintr-un penalty obtinut de Griffiths, si Boya (63), in timp ce bulgarii au marcat printre Joazinho (22), Jean Carlos (40) si Dimitrov (45 ). In minutul 85, Sapunaru a fost eliminat de arbitru dupa ce a avut o interventie dura asupra unui adversar. Rednic l-a testat in acest meci pe mijlocasul leton Andrej Rubins, sosit in probe la formatia giulesteana. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro Trimite o felicitare animata de Ziua Indragostitilor