#dinamo #amical #franta

Dinamo-Grenoble 1-1

Dinamo a terminat la egalitate ultimul amical pe care l-a disputat in stagiul de pregatire din Franta. Trupa lui Mircea Rednic a evoluat slab si a remizat, 1-1 cu nou prmovata in , . Singurul gol al cainilor a fost reusit de din penalty.

Dinamo a dezastruos partida amicala cu Grenoble , ultima sustinuta pe taram francez si a primit gol inca din minutul 9.

De altfel prima parte a meciului a fost controlata in intregime de francezi, singurul sut pe poarta al romanilor fiind consemnat abia in minutul 38 cand Bratu a egalat din penalty.

Mustruluiti serios la pauza de Mircea Rednic cainii s-au trezit si i-au luat la alergat pe nou promovatii in Ligue 1 .

Bratu, Homei si Izvoranu l-au luat la tinta pe portarul francezilor iar Dinamo -Grenoble s-a incheiat la egalitate 1-1.