#dinamo #steaua #meci

Dinamo, egal norocos cu Steaua

Pe stadionul unde au pierdut anul trecut titlul, „ros-albastrii“ au dat cu piciorul unei victorii impotriva dinamovistilor. Dinamo a obtinut aseara o remiza nesperata pe teren propriu cu Steaua, scor 1-1, dupa ce n-a jucat nimic timp de 82 de minute.

Aureolati de venirea lui Dorinel Munteanu, „ros-albastrii“ au dominat autoritar partida si si-au creat numeroase ocazii. Dupa golul lui Kapetanos (cu capul, de la numai doi metri, in minutul 8), vicecampionii au avut alte mari oportunitati de a pecetlui soarta disputei.

Semedo (30) si Kapetanos (58) au trimis insa mingea in bara.

Soarta meciului din Stefan cel Mare s-a schimbat cu opt minute inainte de expirarea timpului regulamentar . Adrian Cristea , care n-a mai marcat de 10 luni pentru Dinamo, a egalat situatia tot cu o lovitura de cap. Pe final, ambele echipe ar fi putut castiga, pe fondul unei presiuni exercitate de „caini“.