David Beckham a debutat pentru Los Angeles Galaxy

Intrenationalul englez David Beckham a jucat in ultimele 12 minute ale meciului pierdut, ieri seara, de echipa sa, Los Angeles Galaxy, in fata lui Chelsea, scor 0-1, fiind prima partida a fostului fotbalist al lui Real Madrid pentru noua sa formatie, informeaza BBC. "A fost foarte emotionant si m-am simtit foarte mandru pentru modul in care am fost primit de spectatori", a declarat Beckham la finalul intalnirii. Mijlocasul englez este chinuit de o accidentare la genunchi, care i-a amanat debutul pentru Los Angeles Galaxy. Din aceeasi cauza, prezenta lui in teren la meciul cu Chelsea a stat sub semnul indoielii pana in ultimul moment. Singurul gol al meciului a fost marcat de John Terry, in minutul 49. Printre vedetele prezente la meci au fost Victoria Beckham, Arnold Schwarzenegger , Katie Holmes, Eva Longoria, Jennifer Love Hewitt , John Hurt sau Ray Winstone . David Beckham s-a transferat de la Real Madrid la LA Galaxy in aceasta vara. Debutul acestuia la LA Galaxy a fost transformat intr-un subiect monden.