#adrian mutu #cupa uefa #"16"-imi

Cupa UEFA: Mutu a alergat degeaba

Adrian Mutu, autorul unui hattrick duminica trecuta, n-a mai facut minuni pentru AC Fiorentina , care a pierdut aseara, pe teren propriu, meciul cu olandezii de la Ajax Amsterdam, scor 0-1, in prima mansa din "16"-imile de finala ale Cupei UEFA.

Atacantul roman, care a evoluat 90 de minute, a marcat in minutul sase, dar golul a fost anulat fiindca jucatorul se afla in ofsaid. Tot in prima repriza, Mutu a avut o mare sansa de a deschide scorul, dar portarul Stekelenburg a reusit sa prinda mingea.

Fiorentina n-a dus lipsa de ocazii de gol, multe dintre faze plecand de la fotbalistul roman...

( citeste continuarea in Evenimentul Zilei )