Copos: “Trăiască poporul ceh”

George Copos , finanţatorul Rapidului, a comentat ironic arbitrajul de la meciul dintre Steaua şi Dinamo Kiev , încheiat cu scorul de 1-1, sugerand că brigada din Cehia a avantajat Steaua, în cel puţin două faze, cand a anunlat două goluri ucrainenilor. “Trăiască poporul ceh care ne-a ajutat! Steaua a avut multă şansă”, a declarat George Copos, taxand astfel prestaţia tuşierului Miroslav Zlamal, care a avut două semnalizări în avantajul echipei din Ghencea. La începutul reprizei a doua, cehul le-a anulat un gol ucrainenilor pentru un joc periculos al lui Kleber asupra lui Goian, pentru ca în minutul 77, acelaşi asistent să semnalizeze eronat un ofsaid la reuşita lui Şaţkih.