Circ total

Eliminarea lui Gomes l-a infuriat la culme pe Mihai Stoica , care s-a incaierat cu Cristi Borcea in tribuna oficiala. Fotbalul a fost ieri dupa-amiaza pe planul secund Derby-ul etapei a 13-a a Ligii I, dintre Unirea Urziceni si Dinamo, incheiat la egalitate, scor 0-0, s-a transformat intr-un circ total la finalul primei reprize. In minutul 41, brazilianul gazdelor, Ricardo Gomes, a avut o intrare criminala, cu talpa in gat, asupra lui Gabriel Bostina si a fost eliminat de pe teren. Jucatorii ialomiteni s-au strans in jurul centralului Istvan Kovacs , in timp ce Dan Petrescu a hotarat sa paraseasca terenul. Mai mult, el le-a cerut si jucatorilor sa iasa de pe gazon. Peste alte cateva secunde, si presedintele Mihai Stoica a parasit terenul, fiind eliminat dupa ce a sutat o minge in directia bancii tehnice dinamoviste. La iesirea de pe teren, Mihai Stoica s-a uitat spre tribuna oficiala, aducand injurii presedintelui executiv al "cainilor rosii", Cristian Borcea. Apoi, fostul oficial a mers la tribuna oficiala unde a intrat in loja lui Cristian Borcea, iar cei prezenti in zona sustin ca cei doi s-au imbrancit. Surprinzator, omul in plus al "cainilor" nu s-a simtit in joc, oaspetii avand o singura ocazie mare de gol, in minutul 48, prin Danciulescu , care a tras pe langa poarta din 10 metri. Gol anulat corect oaspetilor Totusi, mingea a intrat in poarta lui Stelea in minutul 76, dar centralul a anulat reusita pentru un fault in atac al lui Goian. Spre final, gazdele puteau da lovitura prin Ciprian Petre, dar Lobont a plonjat spectaculos si a retinut. In urma acestui rezultat, Urziceniul a inregistrat primul egal pe teren propriu, dupa sase victorii consecutive, in timp ce dinamovistii se afla la al doilea rezultat de egalitate in deplasare, dupa remiza inregistrata la Cluj, cu CFR-ul lui Andone. Meme Stoica : „Nu s-a intamplat nimic!" Presedintele clubului Unirea Urziceni, Mihai Stoica, a negat ca ar fi incercat sa-l loveasca pe Cristi Borcea: „Nu s-a intamplat nimic. A fost un schimb de replici si atata tot. Stati linistiti. Nu am apucat sa vorbesc dupa aia cu Borcea, dar din punctul meu de vedere eu nu am resentimente ", a spus oficialul Unirii, care si-a cerut scuze pentru scandal, recunoscand ca eliminarea jucatorului sau de pe teren a fost corecta. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro