Chelsea, ţinută în şah de modesta Wycombe!

Chelsea Londra , campioana ultimelor două ediţii ale Premier League , şi-a dezamăgit din nou fanii, încheind la egalitate, 1-1, în deplasare contra formaţiei din liga a patra englez ă Wycombe Wanderers, într-un meci disputat miercuri seară în cadrul semifinalelor Cupei Ligii Angliei. Echipa lui Jose Mourinho a deschis scorul prin fundaşul Wayne Bridge, în minutul 36. Acesta a recepţionat o pasă lungă a lui Salomon Kalou şi a lobat mingea peste portarul gazdelor. Atat Bridge, cat şi goalkeeper-ul Ricardo Batista au avut nevoie de îngrijiri, cei doi ciocnindu-se imediat după şutul londonezului. Wycombe a reuşit să egaleze cu 13 minute înainte de final, prin Jermaine Easter , care a păcălit apărarea mult mai experimentată a celor de la Chelsea, şi a înscris. Interesant este că fotbalistul a reuşit să marcheze în fiecare fază a acestei competiţii. 1-1 rezultat final şi totul se va decide în data de 23 ianuarie, pe Stamford Bridge. În cealaltă semifinală a Cupei Ligii Angliei se vor întalni rivalele din nordul Londrei, Tottenham şi Arsenal.