Chelsea - Levski 2-0

Chelsea a trecut de Levski Sofia cu 2-0 în ultima etapă a fazei grupelor Ligii Campionilor, reuşind să termine pe primul loc în grupa A , cu 13 puncte. Şevchenco a deschis scorul pentru echipa lui Jose Mourinho în minutul 27, printr-un şut sec de la marginea careului, după ce a primit o pasă de la Frank Lampard. A fost al 44-lea gol marcat de atacantul ucrainean în Liga Campionilor. Scorul final a fost stabilit de Shaun Wright-Phillips în minutul 83. Internaţionalul englez a finalizat cu un şut pe jos, în forţă, după o pasă a lui Ricardo Carvalho. Chelsea a caştigat grupa A, cu 13 puncte, urmată de Barcelona, cu 11. Werder Bremen a încheiat a treia, cu 10 puncte şi va continua în Cupa UEFA, iar debutanta Levski a fost cenuşăreasa grupei, încheind pe ultimul loc fără nici un punct.