Chelsea a făcut scor cu Norwich City

În Cupa Angliei , Chelsea a trecut cu un zdrobitor 4-0 de Norwich City . Norwich City a trecut pe langă deschiderea scorului în minutul 17, însă norocul a fost de partea echipei lui Mourihno, nici Dickson Etuhu, nici Lee Croft nereuşind să introducă mingea în poartă. Cu 5 minute înainte de pauză Shaun Wright Phillips l-a învins pe goalkeeper-ul Paul Gallacher cu un şut deviat, din afara careului. La reluare , Didier Drogba a profitat de mai multe erori în defensiva oaspeţilor şi a dublat avantajul lui Chelsea pe tabela de marcaj, ca în minutele de prelungiri Essien şi Shevchenko să-şi treacă şi ei numele pe lista marcatorilor, ducand scorul la 4-0 pentru Chelsea.