CFR se distanteaza

Clujul lui Andone a ramas neinvins si dupa deplasarea de la Vaslui, reusind sa se impuna in fata moldovenilor cu 2-0 Cu Dorinel Munteanu doar pe banca tehnica, gazdele au inceput jocul in forta si i-au masat pe clujeni in propria jumatate de teren. Din pacate pentru gazde, dominarea nu s-a concretizat si pe tabela de marcaj. Cu cinci minute inainte de finalul primei reprize, Culio a interceptat o minge pe partea dreapta, i-a centrat lui Trica , iar acesta a marcat, dupa ce, in prealabil, mingea a lovit ambele bare laterale ale portii aparate de Haisan. Partea a doua a inceput la fel ca si prima, cu Vasluiul in atac. Dar sutul lui Jovanovic si capul lui Ljubinkovic au trecut de putin pe langa poarta. Clujul inchide practic meciul in minutul 73, Culio majorand scorul dupa un sut de la 18 metri. Trei minute mai tarziu, oaspetii au ramas in 10, Culio primind al doilea cartonas galben pentru ca a intrat pe teren dupa ce a primit ingrijiri medicale, fara a avea insa permisiunea centralului Bogaciu . In ultimul minut de joc, gazdele au solicitat penalty la interventia portarului Nuno Claro asupra lui Mardare, dar centralul a lasat jocul sa continue. Aceasta este prima infrangere a Vasluiului dupa mai bine de un an pe teren propriu, mai exact de pe 15 septembrie 2006, atunci cand vasluienii au pierdut partida cu Dinamo, scor 1-2. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro