CFR nu iarta

Clujenii au trecut fara mari emotii de Universitatea Craiova, scor 3-1, desi oltenii au beneficiat de o sustinere impresionanta din partea suporterilor. Trica a marcat un eurogol impotriva echipei care l-a lansat in fotbal, in timp ce brazilianul Didy si-a trecut in cont o dubla. Pentru olteni a reusit golul de onoare capitanul Dorel Stoica. Universitatea Craiova a incheiat in genunchi o zi care fi trebuit sa fie o mare sarbatoare pentru suporterii olteni. Alb-albastrii au inaugurat, ieri, noile dotari ale Stadionului „Ion Oblemenco" si sperau ca echipa sa repete evolutia de la ultimul meci jucat pe teren propriu, cand elevii lui Florin Cioroianu au invins Farul cu 4-0. CFR Cluj a fost echipa care le-a stricat sarbatoarea, invingand fara sa dea senzatia ca forteaza. Ardelenii si-au inceput lectia de fotbal prin Trica, fostul jucator al Universitatii deschizand scorul in minutul 3 cu un sut superb de la 25 de metri. Sustinuta de 20.000 de fani, Craiova a replicat prin golul capitanului Dorel Stoica si, avand in vedere entuziasmul cu care Costea si compania atacau, victoria parea la indemana. Didy, decisiv Sperantele oltenilor au fost naruite in numai noua minute de acelasi om. Didy sau Cleidimar Magalhaes Silva dupa numele sau complet, atacantul brazilian al CFR-ului. Varful ardelenilor si-a adus echipa in avantaj in minutul 50 si a marcat din plonjon golul de 3-1 noua minute mai tarziu. Sandu vrea nationala la Craiova Impresionat de imbu¬natatirile aduse arenei „Ion Oblemenco", pre¬sedintele FRF a declarat ca ar vrea ca echipa nationala sa joace si la Craiova. „Unde va juca nationala meciul cu Olanda? Piturca va stabili, dar eu mi-as dori ca tricolorii sa joace si la Craiova, si oriunde oamenii investesc in infrastructura", a declarat Nasu’. Afla care sunt cele mai importante stiri ale zilei intr-una dintre cele mai bune selectii de informatii. Aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale al Acasa.ro