CFR, doar remiza cu Slovan Liberec

Formatia antrenata de Ioan Andone, CFR Cluj, a terminat la egalitate, marti, meciul cu formatia Slovan Liberec, scor 2-2, clujenii reusind sa egaleze prin golurile lui Semedo si Cadu , din penalty, dupa ce gruparea din Cehia a condus cu scorul de 2-0. Ca si in partida cu Poli , Slovan s-a distanta repede pe tabela, conducand cu 2-0 in minutul 21. Dupa alte zece minute, clujenii aveau sa revina in joc. Semedo primeste o pasa ideala de la Fabbiani, se descotoroseste de fundasul care il marca si inscrie frumos, pe langa portar. Dupa mai mult ocazii ratate in repriza secunda, CFR-ul avea sa marcheze golul egalizator, pe final. In minutul 82, campionii nostri de toamna beneficiaza de o lovitura de la unsprezece metri, capitanul Cadu "aresteaza” balonul si transforma fara sperante pentru goalkeeper-ul cehilor. Urmatoarea partida de verificare a gruparii ardelene va avea loc pe 7 februarie, impotriva ucrainienilor de la Dnepr Dnepropetrovsk , echipa la care evolueaza si atacantul roman Ionut Mazilu . Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro Trimite o felicitare animata de Ziua Indragostitilor