CFR Cluj si Otelul Galati au dezamagit in cupa UEFA

Anorthosis Famagusta a invins cu 3-1 la Cluj, cu acelasi scor cistigind si Lokomotiv Sofia in fata galatenilor. CFR Cluj era favorita Desi era considerata favorita certa in fata echipei cipriote, CFR Cluj a pierdut cu 1-3 pe teren propriu in fata celor de la Anorthosis, in prima mansa a turului doi preliminar al Cupei UEFA. Anorthosis a deschis scorul in minutul 42, prin Zlogar si s-a desprins gratie reusitelor lui Boaventura (49) si Sosin (60), in fata a peste 10.000 de fani clujeni. Eugen Trica , din penalty, a redus din diferenta cu 20 de minute inainte de final, insa nu scorul a fost marea problema a clujenilor aseara, ci jocul. Otelul a ratat mult Otelul a pierdut in deplasarea de la Sofia, scor 1-3 cu Lokomotiv, dupa o partida in care a ratat cateva sanse rarisime Dafcev reuseste sa schimbe tabela in minutul 19, cand a trimis din 15 metri un sut fara sperante pentru aparatorul buturilor galatene. Otelarii revin, iar lovitura de cap a lui Nogo trece putin pe langa poarta adversa. Bulgarii au majorand diferenta prin Baldovaliev in minutul 61. Fostul dinamovist Semeghin, cel mai bun om al galatenilor ieri seara, a marcat unicul gol al Otelului, din lovitura libera, pentru ca Lokomotiv sa refaca diferenta de doua goluri prin Djilas, cu noua minute inainte de final. Returul celor doua partide se va disputa peste doua saptamani