#fotbal #victorie #campioni #cfr cluj

CFR Cluj - Farul 3-0: Si-au revenit campionii!

Dupa 2-1 pe Olimpico, CFR-ul a revenit duminica seara la munca de jos. Ardelenii au reusit sa nu se lase prada euforiei provocate de senzationala victorie de marti si au izbutit sa invinga la scor de forfait pe Farul Constanta , reusind nu numai sa ii ofere tehnicianului Trombetta a treia victorie din trei meciuri, dar si sa isi spele multe din pacatele inceputului de sezon.

Prima faza notabila a partidei s-a consemnat in minutul sase, cand Dani a incercat sa il lobeze pe Vlas, dar mingea a depasit transversala. Raspund constantenii la faza imediat urmatoare, insa Stancioiu este la post si retine sutul trimis de Patrascu. Gazdele apasa pedala de acceleratie si Culio trece de putin pe langa deschiderea scorului, goalkpeerul constantenilor respingand in extremis sutul trimis de eroul de pe Olimpico in minutul 11.