Ceartă între Mircea Lucescu şi Marica!

În timpul meciului caştigat sambătă de Şahtior Doneţk, în deplasarea de la Tavria Simferopol (3-1), antrenorul oaspeţilor, Mircea Lucescu, a fost autorul unui gest ieşit din comun. La scorul de 1-1, în minutul 62, l-a introdus în teren pe internaţionalul roman Ciprian Marica , scoţandu-l după doar 13 minute de joc. Şahtior a reuşit să marcheze de două ori pană la finalul meciului, însă relaţia dintre Lucescu şi Marica pare să se deterioreze pe zi ce trece. Antrenorul campioanei Ucrainei s-a declarat în numeroase randuri nemulţumit de toate zvonurile care îl dau pe atacantul său ca şi plecat de la Doneţk, în timp ce Marica şi-a manifestat dorinţa de a juca la un club mai mare. După meci, niciunul dintre cei doi protagonişti nu a dorit să comenteze incidentul, atacantul naţionalei Romaniei menţionand doar că era apt pentru a juca, nefiind schimbat din cauza unei accidentări.