#unirea urziceni #meci #infrangere

Campioana, invinsa de o echipa de liga secunda

Campioana Romaniei, Unirea Urziceni, a pierdut ieri, cu scorul de 1-2, meciul amical disputat cu formatia Plymouth, din liga secunda engleza.

Gruparea antrenata de Dan Petrescu a condus cu 1-0 la pauza, dupa golul inscris de Raul Rusescu in minutul 34, dar englezii de la Plymouth au intors rezultatul prin reusitele lui Fallon, din minutul 64 si a lui MacLean, in minutul 67.

La un minut dupa ce Unirea a fost egalata, portarul lituanian Gedrius Arlauskis a suferit o comotie si a trebuit sa fie transportat la spital. La campioana Romaniei a debutat fotbalistul scotian Jim McAlister...

( citeste continuarea in Evenimentul Zilei )