"Cainii" stau bine cu Sanatatea

Dinamo s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei dupa ce a trecut cu 4-0 de amatorii din Cluj Singura echipa din liga a treia ajunsa in optimile Cupei nu a reusit sa reziste in fata dinamovistilor decat 30 de minute. Dar, in aceasta perioada, taximetristul Zah s-a lipit perfect de Liviu Ganea , iar somerul Kis i-a facut zile fripte lui Oprita. Mai mult, sutul unui alt taximetrist , Gabor, din minutul 14, a trecut putin peste poarta lui Romanovs. De aici echilibrul s-a rupt, kilogramele in plus ale gazdelor spunandu-si cuvantul. Bostina a marcat, simplu, pentru 1-0, iar oaspetii au intrat mai linistiti la cabine. Imediat dupa pauza, oamenii lui Talnar s-au dezlantuit si au mai inscris de trei ori, prin Chiacu, Bratu si Paun, si au consfintit calificarea in sferturile de finala. Imediat dupa fluierul final, bucurestenii i-au felicitat pe jucatorii de la Sanatatea pentru jocul prestat, in timp ce un spectaculos foc de artificii ii incanta pe spectatori. „Echipa mea a jucat bine astazi, mai ales ca cele patru goluri le-am luat pe greseli individuale. Suntem foarte multumiti ca am ajuns pana in aceasta faza a competitiei si ne gandim sa repetam performanta si in sezonul urmator", a spus presedintele-jucator Aurelian Ghisa . Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro