#roma #victorie #liga campionilor

Bordeaux-Roma 1-3: Schimbarea la fata

Dupa ce au fost umiliti de campioana Romaniei, italienii de la AS Roma au recuperat punctele pierdute pe teren propriu, in deplasarea din Franta, contra celor de la Bordeaux .

Romanii incep cum nu se poate mai prost partida, iar in minutul 18 gazdele deschid scorul. Faza frumoasa a francezilor pe partea stanga de atac, Gourcuff pivoteaza la marginea careului si suteaza perfect in coltul lung al portii lui Donieber. 1-0, iar gandul fanilor zboara la cosmarul de pe Olimpico, cu CFR. Pauza ii prinde pe fotbalistii lui pe ultimul loc al grupei, dar repriza secunda avea sa aduca jocul pe care italienii il cautau de mult.