Beckham, pe ultimul loc in MLS

Los Angeles Galaxy a fost invinsa pe propriul teren de Houston Dynamo, scor 1-3. Echipa starului englez David Beckham inregistreaza, astfel, cea de-a 7-a infrangere in ultimele 8 etape, in timp ce Houston Dynamo a urcat pe primul loc in clasamentul conferintei de vest a Ligii Americane de Soccer. Gazdele au avut o prima ocazie prin Alan Gordon. Doua minute mai tarziu, Ryan Cochrane a deschis scorul pentru Houston dupa o lovitura de colt executata de Richard Mulrooney. Dupa alte 5 minute, formatia lui David Beckham a egalat, gratie golului marcat de Alan Gordon. In repriza secunda, Houston a fortat si a obtinut un penalty in minutul 47. A executat Del Rosario, care a inscrise si a ajuns, astfel, la acel de-al 5-lea gol reusit in acest sezon. Los Angeles a fost aproape de egalare, zece minute mai tarziu, insa lovitura de cap a lui Gavin Glinton nu si-a gasit tinta. Houston a mai punctat o data prin Ricardo Clark in minutul 73 si Los Angeles Galaxy a ramas in continuare pe ultimul loc in conferinta vestic Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro