Argentina: Estudiantes-Banfield: 3-0

Estudiantes a inceput cu o victorie campania de aparare a titlului cucerit in " Apertura " sezonul trecut. Dupa 75 de minute fara gol in duelul cu Banfield, cei de la Estudiantes au marcat de trei ori, si sunt lideri dupa prima etapa a campionatului. Juan Sebastian Veron a ratat pentru Estudiantes singura ocazie importanta a primei reprize a meciului cu Banfield. In minutul 62, gazdele au ramas in zece dupa eliminarea lui Jose Devaca pentru al doilea galben. Dupa ce a trimis un balon in bara portii adverse, Maggiolo a deschis scorul pentru Estudiantes in minutul 74. Cu 6 minute inainte de final, Javier Sanguinetti a deviat in proprie poarta o centrare a lui Piatti, pentru ca Veron sa transforme in prelungiri un penalty scos de acelasi Piatti si sa stabileasca scorul final, Banfield - Estudiantes 0-3. Afla care sunt cele mai importante stiri ale zilei intr-una dintre cele mai bune selectii de informatii. Aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale al Acasa.ro