Arbitrul Martis, inamicul Giulestiului

Marius Martis a devenit inamicul numarul unu in Giulesti. Centralul partidei Rapid- Gloria Buzau este atacat dur pe site-ul oficial al echipei. Rapidistii sustin ca focsaneanul nici nu trebuia sa arbitreze duminica seara meciul Rapid - Gloria Buzau. Bucurestenii acuza ca Ion Craciunescu si comisia centrala a arbitrilor condusa de el a trecut cu vederea condamnarea cu suspendare primita de arbitru, pentru talharie, in 1992. Giulestenii cer excluderea din arbitraj a lui Martis si invoca penalty-ul neacordat la meciul de duminica si amintesc de reclamatia de agresiune facuta de o cunoscuta vedeta porno din Romania, impotriva lui Martis. Martis a arbitrat ieri jocul Rapid-Gloria Buzau, scor 0-0, fiind acuzat de conducerea alb-visiniilor de vicierea rezultatului, dupa ce nu a acordat lovitura de pedeapsa in minutele de prelungire la un duel intre Mazilu si Dino Eze. Martis urma sa arbitreze meciul de joi, din 16-imile Cupei Romaniei, dintre Sacele si Dinamo, insa a fost inlocuit, astazi, de catre CCA, cu Adrian Comanescu, in urma prestatiei slabe din meciul Rapid-Gloria. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro