Social

#88 midnight poker #poker

888 Midnight Poker TV Show revine cu 6 noi editii

Din luna octombrie, fanii pokerului din tara noastra pot participa sau urmari din nou unul dintre cele mai apreciate show-uri de poker live televizat. 888 Midnight Poker TV Show se intoarce cu sase noi episoade, la care vor participa jucatori calificati din satelitii online si diverse vedete invitate de organizatori.

888 Midnight Poker TV Show a devenit un adevarat brand pe piata media din Romania, o emisiune in care distractia este la cote inalte. Cele sase emisiuni din noul sezon vor fi difuzate saptamanal intre 21 octombrie si 25 noiembrie.

Inregistrarea show-ului va fi difuzata in fiecare joi noapte pe postul B1TV. Astfel, si oameni mai putin familiarizati cu jocul pot descoperi mai multe despre poker reguli, strategii, ierarhia mainilor, dar si despre distractia ce poate aparea.

In plus, operatorul 888poker pune la bataie la fiecare editie premii in valoare de 7.700 de dolari. Prezenta in emisiune garanteaza automat intrarea in bani, ceea ce reprezinta deja un mare plus.

Premiile oferite de organizatori sunt urmatoarele:

  • Locul 1 - 3.000 de dolari
  • Locul 2 - 2.000 de dolari
  • Locul 3 - 1.000 de dolari
  • Locul 4 - 750 de dolari
  • Locul 5 - 500 de dolari
  • Locul 6 - 250 de dolari
  • Locul 7 - 200 de dolari

Cum poti participa la 888 Midnight Poker TV Show

1. Logheaza-te in contul tau 888poker. Daca nu ai inca un cont 888poker, te poti inregistra foarte simplu, in cateva minute, urmand pasii de pe platforma.

2. Optezi pentru participarea in turneele de calificare. In cazul in care buy-in-ul pentru turneele de calificare ti se pare prea mare, poti juca pentru turnee satelit.

3. Daca termini intre primii 6 la turneele de calificare, vei fi unul din cei 7 jucatori la urmatoarea editie a 888 Midnight Poker TV Show.

Trei vedete care au luat parte la editiile trecute

Deea Maxer

Este cunoscuta publicului din Romania ca fiind dansatoare si interpreta de muzica orientala. A fost prezenta la 888 Midnight Poker TV Show si a terminat pe locul 6, fiind incantata de experienta de care a avut parte, mai ales ca se afla prima data la o masa profesionista, live, alaturi de jucatori mai experimentati.

"Am simtit adrenalina. Imi facea o placere reala sa-i vad jucand pe cei din jur incat nu ma mai puteam concentra, imi distra atentia de la ce trebuia sa fac. S-a simtit putin experienta de la masa de poker live. Abia astept sa revin la Midnight Poker. Mi se pare super emotionanta aceasta experienta. M-am simtit ca o caprioara in padurea cu vanatori pentru ca s-a vazut lipsa de experienta la o masa live", a spus Deea Maxer.

Francisca

Prezentatoarea TV si cantareata Francisca a fost prezenta de trei ori la show-ul organizat de 888poker. Si in cazul ei s-a simtit progresul de la o editie la alta, astfel ca in martie 2022 a terminat pe locul 4, prestatia sa fiind laudata chiar si de jucatorii mai experimentati. De asemenea, si ea a afirmat ca simte ca a progresat de la editie la editie si este incantata de prezenta in show.

"A fost mai intens ca datile trecute. Am venit cu temele facute. Au fost si situatii in care am gresit si ziceam ca daca vedea tata cum am jucat mana... Pokerul este foarte interesant, este un joc de inteligenta. Ceva foarte smart. Mai conteaza si norocul, dar conteaza si ce tactica abordezi. Am avut si momente in care am vrut sa imi induc adversarii in eroare. De multe ori am mers pana in panzele albe cu niste carti care nu ma avantajau doar de distractie, asta e farmecul jocului", a spus Francisca.

Shift

Unul dintre cei mai cunoscuti cantareti din tara noastra s-a distrat pe cinste la 888 Midnight Poker TV Show, chiar daca a terminat pe locul 7. Si el a promis ca se va intoarce in viitoarele editii ale show-ului difuzat de B1 TV.

"Mi-a placut foarte mult. Nu am mai fost intr-o atmosfera atat de profi si m-am simtit super bine. A fost misto. Mai jucam intre prieteni si imi place jocul. M-am distrat, m-am simtit foarte bine, iar baietii au parut relaxati. Sunt jucatori buni, se vede. A fost o onoare pentru mine sa fiu la masa cu jucatori profesionisti, dar a fost si distractiv. Cu siguranta o sa vin mai pregatit din nou la acest", a declarat Shift.

El este autorul unor hituri care au strans milioane de vizualizari pe YouTube si a adunat si mai multi fani dupa prezenta in show-ul Asia Express de la Antena 1.

FOTO: 888poker.ro

Advertorial

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din social

Top

Cauta-ti perechea