Showbiz

#cristina spatar #showbiz #gabriela cristea #vedete intern #reclame vedete #vedete pastile de slabit

6 vedete acuzate ca spun "minciuni gogonate". Afla motivele!

Mai multe celebritati mondene s-au laudat ca au slabit in mod spectaculos cu ajutorul unor pilule-minune. Insa nutritionistii neaga vehement existenta unor pastile care sa te ajute sa dai jos kilogramele intr-un mod sanatos si le acuza pe vedete ca au luat bani buni pentru a deveni imaginea unor produse dubioase. Care sa fie insa adevarul?

Razboiul declaratiilor

Medicul Andrei Laslau, cunoscut si drept nutritionistul vedetelor, pentru ca a ajutat numeroase celebritati sa slabeasca in mod sanatos, le-a atacat recent extrem de dur pe cele care s-au transformat peste noapte in promotoarele unor pastile pentru slabit rapid.

"In general X sau Y au slabit cu o gramada de munca, au tinut dieta low carb (hiperproteica/ketogenica) jumatate de an sau un an, au facut efort fizic intens zilnic la sala cu antrenor personal (1-2 ore pe zi, de 3-4 ori pe saptamana), au facut si alte proceduri (electrostimulare, masaj), au fost supravegheati de doctori (analize periodice), iar apoi au aparut niste firme de pastile dornice de vanzari rapide si reclama peste noapte, care nici macar nu aveau site-urile gata si trebuia sa se astepte un numar de zile ca sa li se poata da numele. Ca pe fruntea noastra scrie ca suntem prosti. Firmele astea au incheiat contracte de imagine cu domnisoarele/doamnele respective, care acum spun ca, evident, nu dieta si sala si sporturi si munca au fost cele mai importante, ci faptul ca au luat pastila X sau Y sau Z. Evident, minciuni gogonate", a explicat doctorul pe pagina lui de Facebook.

CITESTE SI:

Gabi Cristea si Cristina Spatar, printre vedetele incriminate

Andrei Laslau facea referire la cel putin trei vedete care sunt imaginea unor suplimente alimentare pentru slabit si anume: Gabriela Cristea, Oana Radu (Adele de Romania) si Cristina Spatar.

Dupa ce, initial, au aparut in presa si au declarat ca au reusit sa dea jos kilogramele cu care se pricopsisera prin dieta drastica si prin mult sport, de la un moment dat incolo fiecare dintre ele a adaugat la discursul despre slabit si faptul ca, de fapt, datorita unor pastile-minune procesul a fost grabit asa incat au ajuns la aceste rezultate.

"Am inceput sa iau suplimente alimentare pentru slabit. Am vorbit cu multi oameni si am cautat foarte mult", scrie Cristina Spatar despre ajutorul primit din partea suplimentelor nutritive chiar pe site-ul unuia dintre produse.

Sursa foto: eva.ro

Si Oana Radu, artista comparata de multi cu Adele datorita vocii, dar si a dimensiunilor pe care le avea atunci cand a concurat la "Vocea Romaniei", si-a schimbat discursul dupa ce a fost contactata de o firma pentru a deveni imaginea unor pastile de slabit. Dupa ce initial a spus ca dieta fara carbohidrati si sportul au ajutat-o sa dea jos 50 de kilograme, ulterior cantareata a revenit pe pagina ei de Facebook si si-a indrumat fanii sa cumpere niste pastile de slabit cu care isi asociase numele.

Celebra prezentatoare TV Gabriela Cristea afiseaza mai nou un trup demn de invidiat. Ea spune ca n-ar fi reusit sa dea 20 de kilograme jos fara ajutorul unor suplimente alimentare. "Pe mine m-au ajutat enorm pentru ca nu am mai avut pofta de mancare, mi-au imbunatatit tranzitul si am slabit rapid" este declaratia Gabrielei care apare pe site-ul pastilelor cu pricina, alaturi de fotografiile ei "inainte" si dupa".

Cristian Brancu, Minodora si Diana Bisinicu sunt alte nume din showbiz care si-au asociat numele cu asa-numitele produse pentru slabit. Contractele lor sunt confidentiale, astfel ca deocamdata nu se cunoaste suma pe care au incasat-o din aceasta afacere.

Nutritionistii spun un "NU" hotarat

Sursa foto: unica.ro

Medicul Andrei Laslau este categoric: "Nu va duceti orbeste la pomul laudat. Sa dati 149 ron pe 30 capsule care contin indiferent ce... Pai, nenica... tocmai ati cumparat ceva aur si nu stiati! (...) Totodata, cititi conditiile de returnare. In majoritatea cazurilor e imposibil sa-ti recuperezi banii daca pastilele nu au efect! Totodata, cititi garantiile - nimeni nu-ti garanteaza nimic", a mai spus celebrul doctor pe pagina lui, www.andreilaslau.ro.

Si nu este singurul nutritionist care se opune vehement acestei metode de slabit. "Pe pastile de slabire am cheltuit o avere. In afara de o disfunctie tiroidiana care mi-a agravat problema de greutate nu m-am ales cu niciun rezultat", a declarat pentru ziarulring.ro nutritionistul Marie Vranceanu.

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

•  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din showbiz

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Stilul clonat sau cum ajungi sa porti mereu si mereu aceeasi tinuta

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Cum sa-ti alegi blazerul/sacoul/taiorul

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare