Showbiz

#liviu varciu #showbiz #diana dumitrescu #camelia sucu #vedete dupa divort #vedete intern

3 vedete care si-au revenit greu dupa divort

Atunci cand faci parte din lumea mondena si toate reflectoarele sunt atintite asupra ta, e greu sa faci fata afluxului mare de intrebari venit din partea publicului, care ti-a urmarit fiecare pas, mai ales cand treci printr-un divort. Cat de repede reusesc sa isi revina vedetele dupa socul despartirii? Iata trei dintre experientele vedetelor din showbizul romanesc.

1. Diana Dumitrescu

"Cum sa imi traiesc libertatea?" Este intrebarea la care actrita Diana Dumitrescu incearca sa gaseasca raspuns la o luna de la divortul de regizorul Ducu Ion. Vedeta Pro TV recunoaste ca varsta de 30 de ani nu i-a adus fericirea mult visata. "Cred ca n-am fost neaparat una din fericitele care gusta varsta de 30 de ani, nu de alta, dar la 30 am divortat. Si, dupa cum stiti, unele sau unii dintre voi, perioada de dupa divort nu este una neaparat fericita. Ba din contra. Este perioada intrebarilor, cautarii, deceptiilor, dezamagirilor, pierderii. Dupa un divort, nu pierzi doar o persoana, pe el in cazul meu, ci o intreaga lume. Prietenii comuni, incep sa se imparta in tabere", scrie actrita pe blogul sau.


 

CITESTE SI:

Un alt cuplu solid de la noi din tara divorteaza!

Michael Schumacher, semn incredibil


2. Camelia Sucu



Camelia Sucu, una dintre cele mai prospere femei de afaceri din Romania, a recunoscut ca divortul si-a pus o amprenta grea asupra psihicului ei. "A fost foarte greu, ne-am lasat amandoi coplesiti de munca si in timp ne-am instrainat. Mi-a venit greu sa trec peste divort, mai ales ca eram cineva, aveam oameni in subordine, iar acest lucru nu-mi permitea sa sufar in vazul tuturor!", a povestit Camelia, la patru ani de la divort. Camelia Sucu a fost casatorita vreme de 18 ani cu Dan Sucu, actionarul majoritar al Mobexpert.


3. Liviu Varciu



Liviu Varciu a recunoscut ca divortul de Adelina Pestritu l-a afectat. "Am fost la terapie dupa divort. Eram cativa la sedinta. Unii radeau, altii plangeau. Ne asezam pe niste scaune si la un moment dat trebuia sa ma ridic si sa recunosc: Sunt Liviu Varciu si sunt divortat. Am avut curajul sa ma duc acolo", a spus Liviu pentru ring.ro.

Sursa foto: libertatea.ro
 

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din showbiz

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Stilul clonat sau cum ajungi sa porti mereu si mereu aceeasi tinuta

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare