Showbiz

#gwyneth paltrow #victoria bechkam #showbiz #leta ilie #mame exigente #vedete exigente

3 mame exigente in showbiz. Iata la ce ritualuri sau pedepse isi supun copiii

Le-ar putea oferi copiilor lor o viata de printi sau printese, insa unele vedete isi supun uneori copiii la ritualuri draconice si ii pedepsesc aspru in cazul in care indraznesc sa se abata de la niste reguli bine stabilite in sanul familiei. Iata care sunt cele mai exigente mame din showbiz.

1. Leta Ilie

Fosta sotie a fotbalistului Sabin Ilie a recunoscut intotdeauna ca, fiind o mama singura, a trebuit sa isi educe copiii intr-o maniera mai exigenta.

Desi sunt la varsta adolescentei, cand primii fiori ai iubirii incep sa isi faca simtita prezenta, Leta le-a interzis copiilor sai, Ionut (13 ani) si Melisa (16 ani), sa isi faca iubiti.

"E greu sa fii mama singura. Melisa face 16 ani, iar Ionut 13. Vor prietene, iar eu sunt putin mai exigenta. Nu-i las sa aiba iubiti, au timp. Le-am spus copiilor ca, dupa ce implinesc 18-20 de ani, isi pot face iubiti. Sunt o mama mai drastica", a declarat Leta Ilie, in cadrul emisiunii "Povestiri adevarate".

Desi detine mai multe restaurante, Leta Ilie nu a vrut sa le ofere totul pe tava copiilor sai, de aceea le-a oferit joburi chiar in cadrul afacerilor sale pentru a strange bani de buzunar.

"Merg cu autobuzul, fiica mea munceste part time la mine la restaurant, in timpul vacantei. Rasplata e in bani, nu foarte multi. Si eu muncesc de la 14 ani, asa am fost invatata", a marturisit Leta Ilie.

Citeste si: Rasturnare de situatie: Alexandra Stan, data in judecata de Marcel Prodan

2. Gwyneth Paltrow

Actrita Gwyneth Paltrow are exigente surprinzatoare atunci cand vine vorba despre copiii sai. Vedeta le cere acestora sa vorbeasca in casa doar in limbile spaniola si franceza. In plus, ii pune sa se uite la desene animate doar in aceste limbi. Cunoscuta pentru dietele sale draconice, Gwyneth Paltrow nu i-a scutit pe cei doi micuti ai sai nici in aceasta privinta. Actrita si-a supus si copiii unor diete, precum excluderea carbohidratilor.



3. Victoria Bechkam
 
Victoria Bechkam are o viata foarte ordonata, de aceea disciplina si programul copiilor sai sunt extrem de importante. Vedeta a marturisit ca are in casa pentru copiii sai chiar si un scaun al pedepsei.

"Avem un scaun al pedepsei - daca faci o prostie, trebuie sa sezi pe el si sa te gandesti la comportamentul tau. Dar nu am fost nevoita sa-i pedepsesc fizic niciodata. Cred ca toti sunt baieti inteligenti si sunt foarte bine-crescuti", a declarat Victoria.



Sursa foto: pics10.this-pic.com

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din showbiz

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Cum sa-ti alegi blazerul/sacoul/taiorul

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Cum iti adaptezi garderoba la zilele fierbinti de vara

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare