Peste 28 de ore de muzica sunt programate in perioada 22 - 24 iunie, pe Lacul Morii din Crangasi, unde va avea loc prima editie a festivalului CokeLive
CokeLive Festival este un eveniment Coca-Cola organizat de compania Events, in parteneriat cu Primaria Sectorului 6. Timp de doua zile, mii de tineri pasionati de muzica vor putea trai la Bucuresti experienta adevarata de festival, asa cum se intampla peste hotare.
Doua scene, zeci de trupe, un cort cu muzica dance, camping, fotbal, patinoar sunt numai cateva din atractiile CokeLive Festival.
CokeLive Festival se va desfasura pe o arie de aproape 40.000 mp pe Insula Lacul Morii si in zona corespondenta de pe tarmul lacului. Pe Insula, pe scena principala vor urca:
The Prodigy, Incubus, The Rasmus, The Cult, BackyardBabies, Ill Nino, Nick Olivieri & Mondo Generator, Bodhaa Boulevard, alaturi de trupe romanesti precum Iris, Vama, Vita de Vie, Directia 5, AB4, Zob, E.M.I.L., Luna Amara, Kumm, Grimus, Trooper, Coma, Niste baieti si Danger.
Muzica de club va fi reprezentata pe aceeasi scena dar si in cortul pentru muzica dance de
Tom Novy & Lima, Chris Lake, Vanilla Ice, Super 8 & The Tab, Agaric, dar si de artisti romani care au pus pe jar cluburile bucurestene: Raresh, The Model, Vania, Seb, Gojira, Marika, Thornado, Sheeva sau C-Zar.
Programul concertelor arata in felul urmator:
Vineri 22 iunie
Accesul publicului este permis incepand cu ora 18.00.
Pe
Scena Mare de pe Insula vor concerta:
20.00 - 20.45 -SIMPLU (45 min)
21.15 - 22.15- MACY GRAY (60 min)
22.45 - 23.45 - THE PUSSYCAT DOLLS (60 min)
Pe tarm, la
Cortul Dance desfasurarea de forte incepe la ora 22.00, pe aceasta scena urmand sa evolueze urmatorii artisti:
Warm-up:
Sheeva + C-zar
Main act:
Chris Lake
After party:
Sheeva + C-zar
Sambata 23 iunie
Accesul publicului este permis incepand cu ora 11.
Pe
Scena Principala (Insula) vor evolua:
12.00 - 12.20- DANGER (20 min.)
12.40 - 13.00 - KUMM (20 min.)
13.20 - 13.40- NISTE BAIETI (20 min.)
14.00 - 14.20- GRIMUS (20 min.)
14.40 - 15.15- De Shifer (35 min.)
15.35 - 16.10 - E.M.I.L. (35 min.)
16.30 - 17.15- ZOB (45 min.)
17.35 - 18.20- IRIS (45 min.)
18.50 - 19.50- Backyard Babies (60 min.)
20.20 - 21.35- THE Rasmus (75 min. )
21.35 - 22.05 DJ SEB (30 min)
22.05 - 23.35- THE PRODIGY (90 min.)
24.05 - 01.05- Vanilla Ice (60 min.)
01.05 - 02.05- Tom Novy (60 min. )
Scena Mica (tarm) este dedicat programului Manifest Yourself, al carui desfasurator pentru aceasta zi nu este inca finalizat.
In
Cortul Dance distractia incepe de la ora 22.00 cu:
Warm-up:
Marika
Main act:
Super 8 + Tab
After party:
Gojira
Duminica 24 iunie
Acces spectatorilor este permis in aceasta zi incepand cu ora 11.00.
Pe
Scena Mare( Insula) vor concerta:
12.00 - 12.20- TROOPER (20 min.)
12.40 - 13.00- COMA (20 min.)
13.40 - 14.10- AB4 (30 min.)
14.30 - 15.00- LUNA AMARA (30 min.)
15.20 - 16.05- VITA DE VIE (45 min.)
16.25 - 17.10- DIRECTIA 5 (45 min.)
17.30 - 18.15- VAMA (45 min.)
18.35 - 19.10- Bodhii BLVD (35 min.)
19.40 - 20.40 -NICK OLIVERI & the Mondo Generator (60 min.)
21.10 - 22.10- ILL NINO (60 min.)
22.40 - 24.00- The Cult (80 min.)
24.30 - 02.00- Incubus (90 min.)
Si in aceasta zi pe
Scena Mica (tarm) au loc recitalurile trupelor participante la programul Manifest Yourself.
In ceeea ce priveste concertele la
Cortul Dance acestea incep la ora 22.00, ordinea fiind urmatoarea:
Warm-up:
Vania + Thornado
Main act:
Agaric
After party:
The Model + Raresh