Showbiz

#droguri #gansteri #film #50 cent

50 Cent se joaca pe sine intr-un film cu gansteri

Rapperul 50 Cent a inceput sa faca trafic cu droguri pentru ca era prea tanar sa aiba un job normal, informeaza showbizspy.com.

50 Cent a devenit dealer in New York la varsta de doar 12 ani, insa nu a consumat niciodata de teama de a nu deveni dependent si de a nu sfarsi mort.

"Am vandut droguri intr-o perioada in care nu aveam prea multe optiuni. Eram prea tanar pentru a avea un job normal si asa am devenit dealer la 12 ani", a declarat 50 Cent.

Cand a fost intrebat daca a consumat droguri, rapperul a declarat ca nu s-a atins de substantele interzise de teama de a nu deveni dependent.

"Sunt o persoana a extremelor si mi-e frica de ceea ce as fi putut pati, daca as fi devenit dependent de droguri. Ma cunosc foarte bine si stiu ca trebuie sa stau departe de droguri. As reactiona foarte urat", a mai declarat 50 Cent.

In 1994, pe cand avea 19 ani, rapperul a fost condamnat la noua ani de inchisoare, insa a petrecut doar sapte luni intr-un centru de corectie de langa New York.

In prezent, rapperul apare in filmul britanic cu gangsteri Dead Man Running, iar luna viitoare va lansa un nou album, Before I Self Destruct.

50 Cent - Get in my car:

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Top

Cauta-ti perechea