Showbiz

#hip hop

50 Cent colaboreaza cu Val Kilmer

Superstarul rap, 50 Cent , planuieste o colaborare muzicala cu actorul si noul lui cel mai bun prieten, Val Kilmer.

Cadoul de 100.000 $

Cei 2 artisti au devenit prieteni pe platourile de filmare a unui nou lung-metraj, "Felon". Legatura dintre cei 2 este atat de stransa, incat se zvoneste ca 50 Cent i-ar fi facut cadou lui Kilmer, o masina in valoare de 100.000 $.

Chiar daca i-a facut cadou o masina de lux sau nu, un lucru e clar: cei 2 vor sa colaboreze in plan muzical .

"Nu cred ca va realiza un cantec, dar chiar ii plac melodiile mele. I-am spus ideea mea si a vrut sa ma ajute. Este oficial, noul meu prieten", a declarat 50 Cent.

50 Cent
, pe numele sau real Curtis James Jackson III, este un cantaret de hip hop din Statele Unite. Acesta a cunoscut celebritatea in domeniul muzical, odata cu lansarea albumelor "Get Rich or Die Tryin`" in 2003 si "The Massacre", in 2005. Ambele discuri au primit multe premii de platina si au fost vandute in peste 21 milioane de copii.

50 Cent, descoperit de Eminem

50 Cent a fost descoperit de Eminem in 2002 si ajutat de acesta si Dr.Dre, a semnat un contract cu Interscope Records care i-a adus recunoasterea mult dorita.

Astfel, 50 Cent a devenit in scurt timp unul dintre cei mai bine vanduti rapperi si a colaborat cu nume importante din lumea hip hop-ului cum ar fi Ja Rule, The Game sau Fat Joe .

Pentru alte stiri din muzica aboneaza-te la Newsletterul Muzica.acasa.ro

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Top

Cauta-ti perechea