Showbiz

20 de celebritati de urmarit pe Twitter (Partea 2)

Cu siguranta nu te-ai gandit ca Russell Crowe, cunoscut pentru violentele sale desfasurate, de cele mai multe ori, in public, este una dintre cele mai amabile celebritati de pe Twitter sau ca Tom Hanks este o prezenta activa in lumea retelelor de socializare. Pentru cei care vor sa urmareasca fiecare pas al vedetelor de la Hollywood, Empire Online a alcatuit un fel de mini-ghid al celor mai active celebritati de la Hollywood. Iata mai jos continuarea topului prezentat aici:

carrey11.    Jim Carey (@JimCarey)

Cine este?
Mai are nevoie de vreo introducere? The Mask, Dumb and Dumber, Ace Ventura, Eternal Sunshine of the Spotless Mind vorbesc de la sine.

Ce pune pe Twitter?
Tot felul de ciudatenii personale.
“M-am apucat de pictura. Fiecare tablou e ca un copil. Dorm in alta camera, dar [tabloul] are toata atentia mea. Imi trebuie un sistem de monitorizare ca pentru copii.”

Posibilitatea de a-ti raspunde la mesaje:
Destul de mare, atat timp cat incluzi in post-urile tale tag-ul #BOING. Nu am aflat inca ce inseamna sau de ce Carey il foloseste atat de mult in mesajele de pe Twitter.

12.    Ben Stiller (@RedHourBen)

Cine este?stiller
Vedeta unor productii ca Zoolander, There’s Something About Mary, Meet the Parents sau Tropic Thunder. Daca v-ati uitat la filme in ultimii 10 ani, atunci sigur stiti cine este.

Ce pune pe Twitter?
In general despre celebritati si glume despre showbiz.
“Ron Burgundy si Derek Zoolander vor sa apara in sequel-uri. Ambii sunt someri, fara mijloace sau minte pentru a-si sponsoriza propriile filme.”  Twit-ul este, evident, un “misto” ca reactie la aglomeratia de sequel-uri ale unor filme care nu ar trebui sa mai apara vreodata pe ecrane.

Posibilitatea de a-ti raspunde:
Sa vedem… cred ca mesajul asta vorbeste de la sine: "RT @ClaraDiSanto: @RedHourBen You reply to the fans? :) – NEVER"

13.    Jessica Alba (@JessicaAlba)

albaCine este?
Cea mai sexy femeie din lume, de la Hollywood si, probabil, din spatiu, titluri pe care le-a “castigat” de mai multe ori decat putem numara inainte de a se casatori si a avea un copil. Fara ea, The Fantastic Four si  Sin City nu ar fi avut acelasi succes.

Ce pune pe Twitter?
Un amestec de constatari si mesaje nervoase. Cine ar fi crezut ca Alba are un asa spirit de observatie sau este in realitate atat de suparata?
“Hei tu cu masina mare. Daca esti mai mare nu inseamna ca ai dreptul sa mergi pe doua benzi.”

Posibilitatea de a-ti raspunde:
Foarte mare pentru ca actrita interactioneaza des cu cei care o urmaresc pe Twitter, dar cu siguranta nu poate raspunde chiar la fiecare tweet.

14.    Robert Rodriguez (@RobertRdz)rodriguez

Cine este?
Regizorul lui El Mariachi, From Dusk Till Dawn si Sin City. Pe langa costumatiile de cowboy cu care apare la evenimentele mondene, Rodriguez mai este cunoscut pentru faptul ca si-a finantat primul film oferindu-se cobai in experimente medicale, dar si pentru prietenia si colaborarile frecvente cu Quentin Tarantino.

Ce pune pe Twitter?
Sfaturi pentru cei care vor sa urmeze o cariera de regizor.
“Rar se intampla sa ai chef sa lucrezi. Asa ca cea mai buna formula e: 1) scrie chiar daca nu ai chef. 2) scriind iti vine cheful de munca. 3) rezultatul”

Posibilitatea de a-ti raspunde:
Nu prea buna pentru ca nu petrece prea mult timp pe Twitter.

15.    Demi Moore (@mrskutcher)

mooreCine este?
Daca ai vazut Ghost, A Few Good Men, Striptease sau G.I. Jane, o cunosti. Daca nu, atunci  poate ai aflat ca este sotia cu 16 ani mai in varsta a lui Ashton Kutcher, fosta sotie a lui Bruce Willis si una din cele mai bine “conservate” actrite de la Hollywood.

Ce pune pe Twitter?
De obicei da retweet la mesajele sotului Ashton Kutcher, uneori posteaza poze cu ea in bikini in propria baie in postura unei adolescente care de abia a descoperit Twitter-ul, alteori intra in dispute online cu alte vedete sau followeri pe diverse teme (recent a “comis-o” dand sfaturi despre o dieta extrema pentru slabit). Deci, destul de amuzanta Dna. Kutcher.
“ditto buddy! mergi sa vezi hot tub time machine RT @aplusk Tocmai ti-am vazut filmul @robcorddry ai facut o treaba buna. Foarte amuzant Hot Tub!”

Posibilitatea de a-ti raspunde:
Incredibil de mare. Mult mai mare decat sotul sau care nu face fata celor 5 milioane de followeri pe care ii are.

16.    Kristen Bell (@IMKristenBell)

Cine este?bell
Serialul Veronica Mars i-a adus faima, iar de atunci a continuat sa castige fani cu roluri in Heroes, Forgetting Sarah Marshall, When in Rome, Fanboys.

Ce pune pe Twitter?
In mare parte detalii despre campanii de caritate sau informatii din culisele unor evenimente mondene la care numai celebritatile au acces.
“Sunt la Premiile pentru muzica country. Am simtit ca nu e un loc pentru mine pana cand l-am vazut pe LL Cool J. Super”

Posibilitatea de a-ti raspunde:
Mare. Este foarte prietenoasa cu fanii si are surprinzator de mult timp liber la dispozitie pentru o vedeta.

17.    Tom Hanks (@tomhanks)

hanksCine este?
Superstar, legenda, castigator a doua premii Oscar consecutiv si unul dintre cei mai amabili actori de la Hollywood. A facut istorie in filme precum Philadelphia, Forrest Gump, seria Toy Story, Cast Away si Saving Private Ryan.

Ce pune pe Twitter?
Poze, fotografii personale din timpul filmarilor la care ia parte, detalii din culisele unor productii sau chiar stiri.
“Ma gandesc sa filmez Larry Crowne in 6D, nu in 3D. S-ar putea sa ajung chiar la 7D sau 8D. Fiti pe faza. Hanx.” Cam asa suna un tweet al lui Hanks despre filmul la care lucreaza in prezent.

Posibilitatea de a-ti raspunde:
Zero.

18.    Milla Jovovich (@MillaJovovich)milla jovovich

Cine este?
Fost supermodel, actual fashion designer si star al francizei Resident Evil. Poate v-o amintiti si din Dazed and Confused sau The Fifth Element.

Ce pune pe Twitter?
In mod surprinzator posteaza raspunsuri la fanii si followerii care ii pun intrebari. Uneori descrie si o experienta personala din calatoriile ei in jurul lumii.
“Tocmai am ajuns de la Cannes la Paris pentru o reclama la L’Oreal. Apoi ma intorc in SUA maine dimineata! Ce calatorie!”

Posibilitatea de a-ti raspunde la mesaje:
Cum am scris deja, foarte mare. E foarte amabila.

19.    Russell Crowe (@russellcrowe)

croweCine este?
Si el castigator de Oscar. Ne-a stors lacrimi in A Beautiful Mind si Gladiator si ne-a uimiti impartind pumni si telefoane in capul paparazzilor care nu ii dadeau pace. Acum este doar un tata de familie.

Ce pune pe Twitter?
Ganduri…
“Nu am antrenez sa devin astronaut, ci ca sa fiu un tata bun. Da, deja am copiii, dar invat in fiecare zi.”
Sau detalii despre jucariile sale…
“Pentru cine intreaba, merg pe o bicicleta MTB Scott Genius 10 din fibra de carbon. Cea mai buna bicicleta pe care am avut-o vreodata.”

Posibilitatea de a-ti raspunde:
Contrar personalitatii sale un pic cam zbuciumate (ca sa folosim un eufemism), Russell raspunde la toate mesajele pe care le primeste. Daca nu abuzati (si poate chiar si atunci), este fericit sa stea de vorba cu toata lumea.

20.    Stephen Fry (@stephenfry)fry

Cine este?
Una din cele mai faimoase si active personalitati de pe Twitter. Intelectual, scriitor, prezentator, actor, regizor si povestitor britanic, are, fara indoiala, cel mai extins vocabular din limba engleza. Fanii il cunosc din filme precum Gosford Park, V for Vendetta si Wilde.

Ce pune pe Twitter?
Fiind unul dintre pionerii Twitter-ului, Fry posteaza despre absolut orice, mai ales despre noile tehnologii folosite in cinematografie. Uneori mai povesteste si despre dezastre casnice sau fotbal.
“Fir-ar. Tocmai am deschis o cutie de cafea. Chestia naibii a explodat si s-a imprastiat peste tot pe jos. Grr”

Posibilitatea de a-ti raspunde:
Raspunde destul de des la ceea ce este legat de mesajele sale, dar nu probabil nu va fi prea prompt, avand in vedere ca are peste 1,5 milioane de followeri.

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Top

Cauta-ti perechea