INVESTESTE IN COMUNICARE ELECTORALA

Alege Acasa.ro pentru succesul campaniei tale electorale! Pentru o oferta personalizata contacteaza-ne la office@acasa.ro sau la 0374.112.675.

Politica

#candidati primarie sector 6 #candidati primarie sector 5 #primarii sector # ordine candidati #buletine de vot #candidati #candidati primarie sector 4 #candidati primarie sector 3 #candidati primarie sector 2 #candidati primarie sector 1

Care este ordinea candidatilor pe buletinele de vot, pentru primariile de sector

Birourile electorale de circumscriptie ale celor 6 sectoare din Bucuresti, au decis sambata, prin tragere la sorti, ordinea de inscriere pe buletinele de vot a candidatilor pentru functiile de primar si de consilieri locali, pentru alegerile din data de 9 lista iunie.

 

Iata cum in ce ordine vor fi afisati candidatii pe buletinele de vot, in functie de sector:

Sector 1 

Potrivit deciziei, pe buletinul de vot pentru alegerea primarului de sector ordinea candidatilor va fi urmatoarea:

  • pozitia 1 – Ramona Ioana Bruynseels (Alianta pentru Unirea Romanilor AUR)
  • pozitia 2 – George Cristian Tuta (Alianta Electorala PSD PNL)
  • pozitia 3 – Iulian Hatmanu (Partidul Reinnoim Proiectul European al Romaniei REPER)
  • pozitia 4 – Florin Ghidanac (Blocul Suveranist Roman)
  • pozitia 5 – Clotilde Armand – (Alianta Dreapta Unita USR – PMP – Forta Dreptei)
  • pozitia 6 – Liviu Negoita – (Partidul Umanist Social Liberal – PUSL)
  • pozitia 7 – Dan Nicolae Podaru (Partidul Ecologist Roman)
  • pozitia 8 – Mircea Florin Andrei (Partidul Alternativa Dreapta)
  • pozitia 9 – Daniel Tudorache (candidat independent)

La Consiliul Local, pe buletinul de vot ordinea a fost stabilita dupa cum urmeaza:

  • pozitia 1 – Alianta pentru Unirea Romanilor (AUR)
  • pozitia 2 – Alianta Electorala PSD PNL
  • pozitia 3 – Partidul Reinnoim Proiectul European al Romaniei (REPER)
  • pozitia 4 – Blocul Suveranist Roman;
  • pozitia 5 – Alianta Dreapta Unita USR – PMP – Forta Dreptei
  • pozitia 6 – Partidul Romania Puternica
  • pozitia 7 – Partidul Umanist Social Liberal (PUSL)
  • pozitia 8 – Partidul Ecologist Roman
  • pozitia 9 – Partidul Democratiei si Solidaritatii (DEMOS)
  • pozitia 10 – Partidul Alternativa Dreapta.

Sector 2 

Potrivit deciziei, pe buletinul de vot pentru alegerea primarului de sector ordinea candidatilor va fi urmatoarea:

  • pozitia 1 – Rares Hopinca (Alianta Electorala PSD PNL);
  • pozitia 2 – Radu Nicolae-Mihaiu (Alianta Dreapta Unita USR – PMP – Forta Dreptei);
  • pozitia 3 – Iolanda Luminita Bughiu (Partidul S.O.S. Romania);
  • pozitia 4 – Andrei Gabriel Golgotiu (Partidul Reinnoim Proiectul European al Romaniei REPER).

La Consiliul Local, pe buletinul de vot ordinea a fost stabilita dupa cum urmeaza:

  • pozitia 1 – Alianta Electorala PSD PNL;
  • pozitia 2 – Alianta pentru Unirea Romanilor (AUR);
  • pozitia 3 – Partidul Umanist Social Liberal (PUSL);
  • pozitia 4 – Alianta Politica Romania Socialista;
  • pozitia 5 – Alianta Dreapta Unita USR – PMP – Forta Dreptei;
  • pozitia 6 – Partidul S.O.S. Romania;
  • pozitia 7 – Partidul Reinnoim Proiectul European al Romaniei (REPER);
  • pozitia 8 – Partidul Patriotilor.

 Sector 3 

Potrivit deciziei, pe buletinul de vot pentru alegerea primarului de sector ordinea candidatilor va fi urmatoarea:

  • pozitia 1 - Robert Negoita (Alianta Electorala PSD PNL)
  • pozitia 2 - Alexandru Marco Nita (Alianta pentru Unirea Romanilor)
  • pozitia 3 - Vasile Negrila (Partidul Umanist Social Liberal / PUSL)
  • pozitia 4 - Gheorghe Daniel Paul Romeo (Partidul S.O.S. Romania)
  • pozitia 5 - Stefan Lucian Judele (Alianta Dreapta Unita / USR - PMP - Forta Dreptei)
  • pozitia 6 - Ana Maria Ciceala (candidat independent)

La Consiliul Local, pe buletinul de vot ordinea candidatilor va fi dupa cum urmeaza:

  • pozitia 1 - Alianta Electorala PSD PNL
  • pozitia 2 - Alianta pentru Unirea Romanilor
  • pozitia 3 - Alianta REPER SENS URS.PDF pentru Sectorul 3
  • pozitia 4 - Partidul Umanist Social Liberal
  • pozitia 5 - Partidul S.O.S. Romania
  • pozitia 6 - Alianta Dreapta Unita USR - PMP - FORTA DREPTEI

 Sector 4 

Potrivit deciziei, pe buletinul de vot pentru alegerea primarului de sector ordinea candidatilor va fi urmatoarea:

  • pozitia 1 – Daniel Baluta (Alianta Electorala PSD PNL)
  • pozitia 2 – Matei Stefanescu (Alianta pentru Unirea Romanilor)
  • pozitia 3 – Simion Dan Calina (Partidul Romania Mare / PRM)
  • pozitia 4 – Dragos Catalin Tenita (Partidul Reinnoim Proiectul European al Romaniei / REPER)
  • pozitia 5 – Mariana Daniela Manole (Partidul Dreptate si respect in Europa pentru Toti / D.R.E.P.T.)
  • pozitia 6 – Paul Ene (Alianta Dreapta Unita / USR – PMP – Forta Dreptei)
  • pozitia 7 – Luana Tarziu (Partidul S.O.S. Romania)

La Consiliul Local, pe buletinul de vot ordinea candidatilor va fi dupa cum urmeaza:

  • pozitia 1 – Alianta Electorala PSD PNL
  • pozitia 2 – Alianta pentru Unirea Romanilor (AUR)
  • pozitia 3 – Partidul Romania Mare (PRM)
  • pozitia 4 – Partidul Reinnoim Proiectul European al Romaniei (REPER)
  • pozitia 5 – Partidul Umanist Social Liberal (PUSL)
  • pozitia 6 – Alianta Dreapta Unita USR – PMP – FORTA DREPTEI
  • pozitia 7 – Partidul S.O.S. Romania

Sector 5 

Potrivit deciziei, pe buletinul de vot pentru alegerea primarului de sector ordinea candidatilor va fi urmatoarea:

  • pozitia 1 – Adrian Nicolae Vigheciu (Alianta Electorala PSD PNL)
  • pozitia 2 – Lidia Vadim-Tudor (Alianta pentru Unirea Romanilor AUR)
  • pozitia 3 – Savel Adrian Albu (Partidul Reinnoim Proiectul European al Romaniei REPER)
  • pozitia 4 – Alexandru Paul Dimitriu (Alianta Dreapta Unita USR – PMP – Forta Dreptei)
  • pozitia 5 – Michael Dan Ujeuca (Partidul Social Democrat Unit)
  • pozitia 6 – Vlad Popescu Piedone (Partidul Umanist Social Liberal)
  • pozitia 7 – Constantin Mirel State (Partidul Romania Mare PRM)
  • pozitia 8 – Mario Rafael Ilie (Partidul Miscarea Romania Suverana)
  • pozitia 9 – Stefanel Dan Marin (Partidul S.O.S. Romania)
  • pozitia 10 – Marian Daniel Vanghelie (candidat independent)

La Consiliul Local, pe buletinul de vot ordinea a fost stabilita dupa cum urmeaza:

  • pozitia 1 – Alianta Electorala PSD PNL
  • pozitia 2 – Alianta pentru Unirea Romanilor
  • pozitia 3 – Partidul Reinnoim Proiectul European al Romaniei (REPER)
  • pozitia 4 – Alianta Dreapta Unita USR – PMP – Forta Dreptei
  • pozitia 5 – Partidul Social Democrat Unit
  • pozitia 6 – Partidul Umanist Social Liberal
  • pozitia 7 – Partidul Romania Mare (PRM)
  • pozitia 8 – Partidul Miscarea Romania Suverana
  • pozitia 9 – Partidul Blocul Suveranist Roman
  • pozitia 10 – Partidul S.O.S. Romania
  • pozitia 11 – Gheorghe Stefan – candidat independent

Sector 6 

Potrivit deciziei, pe buletinul de vot pentru alegerea primarului de sector ordinea candidatilor va fi urmatoarea:

  • pozitia 1 – Ciprian Ciucu (Alianta Electorala PSD PNL)
  • pozitia 2 – Monica Iagar (Alianta pentru Unirea Romanilor AUR)
  • pozitia 3 – Danil Tulugea (Partidul S.O.S. Romania)
  • pozitia 4 – Cristina-Anne-Marie Bordianu (Partidul Reinnoim Proiectul European al Romaniei REPER);
  • pozitia 5 – Valentin Licxandru (Partidul Alternativa Dreapta);
  • pozitia 6 – Alexandru-Valeriu Gadiuta (Partidul Dreptate si Respect in Europa pentru Toti);
  • pozitia 7 – Constantin Oprea (Partidul Romania Mare PRM);
  • pozitia 8 – Mihaela-Ana-Maria Stefan (Alianta Dreapta Unita USR – PMP – Forta Dreptei);
  • pozitia 9 – Bogdan- Gabriel Pintileasa (Partidul Umanist Social Liberal);
  • pozitia 10 – Valentin Florea – candidat independent.

La Consiliul Local, pe buletinul de vot ordinea a fost stabilita dupa cum urmeaza:

  • pozitia 1 – Alianta Electorala PSD PNL
  • pozitia 2 – Alianta pentru Unirea Romanilor (AUR)
  • pozitia 3 – Partidul S.O.S. Romania
  • pozitia 4 – Partidul Reinnoim Proiectul European al Romaniei (REPER)
  • pozitia 5 – Partidul Alternativa Dreapta
  • pozitia 6 – Partidul Dreptate si Respect in Europa pentru Toti
  • pozitia 7 – Partidul Romania Mare
  • pozitia 8 – Partidul Verde (Verzii);
  • pozitia 9 – Alianta Dreapta Unita USR – PMP – Forta Dreptei
  • pozitia 10 – Partidul Umanist Social Liberal (PUSL);
  • pozitia 11 – candidat independent Valentin Florea.

Campania electorala pentru alegerile locale a inceput vineri si se va incheia pe data de 8 iunie, la ora 7:00.

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din politica

Top

Cauta-ti perechea